Imieniny Mandeli

Fot. Denis Farrel

Podczas naszego pobytu na Mazurach babcia Gosia zastanawiała się, kiedy będziemy obchodzić imieniny Maliki i Mateusza (to pierwsze imię naszego syna). Od razu dzień Maliki odszukała, a ja o poranku znalazłem odpowiedź na to drugie. 18 lipca, dokładnie 100 lat wcześniej, niż nasz syn, urodził się Nelson Rolihlahla Mandela, potocznie nazywany też ‘Tata’. Więc złożyłem naszemu ‘małemu’ Mandeli życzenia z okazji jego dnia. W końcu dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mandeli 😀


Motto powiązane z tym dniem jest jakby esencją Jego życia, kilkoma słowami, które tak bardzo oddają to, jak żył: ‘take action and inspire change’. ‘Działaj i inspiruj zmiany’.


Jakiś czas temu przekroczyliśmy magiczną liczbę 5 tys. śledzących nas osób! 👍💪😍😁 Dziękujemy Wam, że jesteście z nami! Dziękujemy, że możemy razem wymieniać poglądy, inspirować się wzajemnie. Myślę, że to ważne, żeby w dzisiejszych czasach próbować, jak Nelson Mandela, znajdować wspólny język, wspólnie podążać do celu bez dzielenia ludzi na lepszych i gorszych, na tych o poglądach politycznych lewicowych i prawicowych, na Czarnych i Białych, na wierzących i niewierzących. A co jest celem? Według mnie WOLNOŚĆ! Szeroko rozumiana – od plastiku, od zanieczyszczenia środowiska, od konsumpcjonizmu, od głupoty, od nierówności, od tych, którzy nie chcąc oddać władzy sieją strach i nienawiść, jak wtedy w latach 90-tych w RPA.


Polecam Wam do przeczytania artykuł o Nelsonie Mandeli. Oryginał w języku angielskim, jednak dwa kliknięcia w przeglądarce i macie tłumaczenie na ojczysty język. Warto przeczytać i mieć nadzieję, że ponownie trafimy na taką osobowość, która w każdym zobaczy człowieka, będzie mówiła do serc, nie rozumów i będzie liderem, którego życie prywatne i to publiczne, będzie tak samo przepełnione uczciwością.

Jedno musze przyznać – uśmiech i pogodę ducha mają bardzo podobną 🙃


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s